10 let vývoje: NVIDIA přináší hráčům s GeForce RTX ray tracing v reálném čase

NVIDIA RTX vytváří pokročilou smíšenou grafiku díky pokroku v oblasti umělé inteligence a ray tracingu v reálném čase; přináší 6násobný výkonnostní nárůst; dostupnost je stanovena na září 2018

Gamescom – Společnost NVIDIA v předvečer veletrhu Gamescom představila novou řadu GeForce RTX™, prvních herních GPU založených na nové architektuře NVIDIA Turing™ a platformě NVIDIA RTX™, která spojuje stínování nové generace s ray tracingem v reálném čase a novými schopnostmi umělé inteligence.

Nové možnosti smíšené grafiky představují největší generační pokrok, jaký kdy herní grafické karty zažily. Architektura Turing disponuje 6x vyšším výkonem než její předchůdce Pascal™ a opět připomíná počítač jako hlavní herní platformu s nejnovějšími funkcemi a technologiemi umožňujícími hrát v ultra vysokém 4K rozlišení s HDR a 60 snímky za sekundu v těch nejpokročilejších herních titulech.

„Turing zahajuje další zlatý věk hraní počítačových her. Realističnost scén je vykreslena jen díky technologii ray tracing, o které si mnoho lidí myslelo, že je nejméně 10 let před námi,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a CEO společnosti NVIDIA, v předvečer největšího herního veletrhu Gamescom, a dodal: „Smíšené vykreslování znamená průlom v počítačové grafice a povyšuje ji na novou úroveň díky umělé inteligenci a bleskurychlé ray tracing technologii počítané v reálném čase. Platforma RTX definuje novodobou počítačovou grafiku. Jakmile jednou uvidíte hru s využitím RTX, už nikdy nebudete chtít nic jiného.“

GeForce RTX – Nová rodina herních grafických karet

Nové grafické karty GeForce RTX 2080 Ti, 2080 a 2070 nyní nabízí vlastnosti, které nikdy předtím v herních grafických kartách nebyly, jako jsou:

 • Nová RT jádra grafického čipu umožňující ray tracing objektů a prostředí s různými charakteristikami v reálném čase s fyzikálně přesnými, realistickými stíny, odrazy světla, refrakcemi a globálním osvětlením.
 • Tensor jádra bleskurychle a do hloubky zpracovávající výpočty umělé inteligence.
 • Nová struktura NGX integrující umělou inteligenci do celého procesu vykreslování a umožňující využít její algoritmy v reálném čase a vytvořit obraz jako nikdy předtím.
 • Architektura Turing s pokročilou technologií stínování a programovatelnou úrovní odstínů, umožňující zaměřit výpočetní výkon na místa s více detaily, a tím zvýšit celkový výkon.
 • Vlastní paměť grafického čipu typu GDDR6 s propustností 600 GB/s, představující nejrychlejší paměti na světě pro plynulé hraní ve vysokém rozlišení s maximálním grafickým nastavením.
 • NVIDIA NVLink® pro vysokorychlostní propojení více grafických karet (SLI) s přenosovou rychlostí až 100 GB/s a vylepšenou škálovatelností.
 • Podpora USB Type-C™ a VirtualLink™(1), nového standardu vyvinutého za účelem napájení, zobrazovacích možností a vysokých nároků na přenos dat zejména pro novou generaci headsetů pro virtuální realitu využívající pouze jeden USB-C™ konektor.
 • Nové zdokonalené technologie vylepšující výkon VR aplikací včetně programovatelné úrovně stínování, vícenásobného vykreslení a VRWorks Audio.

Navrženo pro hráče společností NVIDIA

NVIDIA uvádí speciální referenční edice nových grafických karet GeForce RTX splňující vysoké standardy společnosti. Klíčové vlastnosti těchto grafických karet jsou:

 • Přetaktování přímo z výroby s moderním 13fázovým napájením iMON DrMOS a dalším přesně řízeným napájením pro maximální přetaktování.
 • Dva 13lopatkové axiální ventilátory s 3x vyšším průtokem vzduchu a nízkou hlučností.
 • Kovaný, strojově opracovaný hliníkový kryt s broušenými okraji tvořící pevný a lehký rám přecházející do otevřeného designu s hladkými liniemi jdoucí po celém obvodu grafické karty.
 • První vapor chamber použitý v rámci celé grafické karty. Je 2x větší, aby maximalizoval rozptýlení a odvod tepla.
 • Vylepšený DisplayPort 1.4a konektor s DSC umožňující přenos 8K rozlišení při 60 Hz.

Široká podpora GeForce RTX

Přední světoví vydavatelé, vývojáři a tvůrci herních enginů již oznámili podporu grafických karet GeForce RTX a poskytnou tak ray tracing v reálném čase, výkon a umělou inteligenci hráčům po celém světě. Mezi uvedenými tituly jsou například Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider, Metro Exodus, Control a Assetto Corsa Competizone. Mezi tyto vývojáři patří EA, Square Enix, EPIC Games a další.

Platforma NVIDIA RTX se rychle stala standardem pro ray tracing v reálném čase a umělou inteligenci ve hrách. Osvojilo si ji také mnoho vývojářů profesionálních aplikací pro vykreslování, zahrnující Adobe, Autodesk či Pixar.

Cena začíná na 499 dolarech, předobjednávky jsou spuštěny a dostupnost stanovena na 20. září 2018

Cena grafických karet GeForce RTX včetně referenčních NVIDIA Founders Edition začíná na 499 dolarech a dostupné budou v 238 zemích světa. Vlastní modely budou prodávat společnosti ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision, MSI, Palit, PNY a Zotac.

Již dnes lze předobjednat prostřednictvím webu nvidia.cz nebo na Alza.cz/Alza.sk modely GeForce RTX 2080 Ti a GeForce RTX 2080 s očekávanou dostupností 20. září 2018. Grafické karty GeForce GTX 2070 budou dostupné v říjnu tohoto roku.

GeForce GPU Ray Tracing Výkon* Paměť Founders Edition
RTX 2080 Ti 10 GigaRays/sec 78T RTX-OPS 11 GB 32 700 Kč
RTX 2080 8 GigaRays/sec 60T RTX-OPS 8 GB 21 999 Kč
RTX 2070 6 GigaRays/sec 45T RTX-OPS 8 GB 16 400 Kč

* Ekvivalentní souhrnné matematické operace, na kterých se podílejí Turing Shaders, CUDA Cores, Tensor Cores a RT Cores potřebné pro vykreslení RTX grafiky. Výsledek se týká referenčních modelů NVIDIA Founders Edition.

Buďte ve spojení s NVIDIA

Odebírejte NVIDIA blog, sledujte NVIDIA na FacebookuGoogle+TwitteruLinkedIn a Instagramu nebo se podívejte na NVIDIA videa na YouTube a obrázky na Flickru.

————————————-

Další podklady:

Fotografie GeForce RTX 2070 – http://grunexb2b.com/file_download/900/NVIDIA_GeForce_RTX_2070.zip

Fotografie GeForce RTX 2080 – http://grunexb2b.com/file_download/901/NVIDIA_GeForce_RTX_2080.zip

Fotografie GeForce RTX 2080 Ti – http://grunexb2b.com/file_download/902/NVIDIA_GeForce_RTX_2080_Ti.zip

Kompletní záznam Launch eventu – https://youtu.be/Mrixi27G9yM

GeForce RTX: Graphics Reinvented – https://youtu.be/02h_dNl-C-s

Graphics Reinvented: Changing The Game With GeForce RTX – https://youtu.be/KoLe6bXC8iM

Battlefield V: Official GeForce RTX Trailer – https://youtu.be/rpUm0N4Hsd8

Shadow of the Tomb Raider: Exclusive 4K PC Tech Trailer – https://youtu.be/Ay3gT_UhzFQ

Shadow of the Tomb Raider: Exclusive Ray Tracing Video – https://youtu.be/k12cf15VvV4

Metro Exodus: Exclusive Gamesocm Trailer – https://youtu.be/9wUfSsIv34M

Metro Exodus: Official GeForce RTX Video – https://youtu.be/7Yn09UHWYFY

Control: Official GeForce RTX Trailer – https://youtu.be/GJfEy-kMdFc

Atomic Hearth: Official GeForce RTX Video – https://youtu.be/hLQAmNVLIBo

 

Předchozí tiskové zprávy a oznámení společnosti NVIDIA naleznete na adrese: http://grunexb2b.com/nvidia.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *