DayZ v programu Game Preview pro Xbox

DayZ, populární survival akce od českého herního studia Bohemia Interactive, je nově dostupná v rámci Game Preview pro Xbox. Po původním oznámení dostupnosti titulu během Inside Xbox show vysílaném z letošního ročníku veletrhu Gamescom se přidává také informace o cenách, které budou 39.99 dolarů / £31,99 / 39,99 €. Hra bude dostupná po celém světě s výjimkou Číny, Japonska a Jižní Korey.

DayZ bylo původně určeno pro platformu PC, na níž se brzy přesune z režimu Early Access Alpha do fáze BETA a do konce roku se dočká i vydání plnohodnotně verze 1.0. Vydání plné verze pro konzole Xbox a také PlayStation 4 je naplánováno na první kvartál roku 2019.

Podrobnější informace naleznete na tomto blogu.

O hře DayZ

Postsovětský stát Chernarus je zasažen neznámým virem, jímž se nakazila většina obyvatel a změnila se tak v agresivní nestvůry. Náročný boj o cenné zdroje vnesl mnoho násilí mezi poslední přeživší a způsobil tak zánik posledních zbytků známé civilizace. Hráč se vtělí do role jednoho z mála imunních vůči virové nákaze a je jen na něm, jak daleko zajde na cestě za přežitím.

DayZ je sandboxovou online hrou, která zaznamenala obrovský úspěch na platformě PC a pomohla tak zformovat nový žánr. Nově se dostává také na konzole Xbox a Playstation 4.

Titul umožňuje hrát současně až 60 hráčům na jednom serveru a nabídne nenaskriptované scénáře, které hráče dokonale vtáhnou do postapokalyptického prostředí a postaví jej před jediný cíl: přežít co nejdéle v rozlehlé pustině, která neodpouští žádnou chybu.

Strach z neznámého, pevná přátelství i srdceryvné zrady – to je DayZ, to je váš příběh.

O studiu Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive bylo založeno v Praze roku 1999. Jedná se o nezávislé herní vývojářské studio, které je převážně známé díky oceňované sérii Arma. Ta započala svou existenci už v roce 2001 se hrou Arma: Cold War Assault, která se stala prodejní jedničkou na PC po celém světě a získala mnoho mezinárodních ocenění. V úspěšné sérii dále přišly hry Arma 1, Arma 2, samostatný datadisk Operace Arrowhead a trojice DLC, které sérii dále rozšířily. Nejnovější přídavek v podobě hry Arma 3 stál na počátku Early Access éry herního vývoje a byl úspěšně vydán v roce 2013, následován velkým množstvím updatů, DLC a rozšířením Arma 3 Apex.

Studio Bohemia Interactive je rovněž vývojářem her Take On Helicopters, Carrier Command: Gaea Mission a Arma Tactics. Neustále podporuje již vydané hry Arma 3, Argo a Take On Mars a v současné době pracuje na hrách DayZ, Ylands, Arma Mobile Ops a Mini DAYZ (iOS & Android), novém enginu Enfusion a několika dalších projektech. Pro více informací o studiu Bohemia Interactive zamiřte na webové stránky www.bistudio.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *