Anthem BioWare

Vydání online střílečky Anthem je na obzoru. Máme se na co těšit?

Anthem je dlouho očekávaná sci-fi střílečka z dílny studia Bioware. Zavede nás do doby, kdy se civilizace ocitla v troskách. Její poslední zbytky se nacházejí za zdmi opevněného města, kde přežijí jen ti nejodvážnější a nejsilnější.


Demo spuštěno, vydání plné verze se blíží
Uvedení plné verze je naplánováno na 22. února 2019. Bude dostupná jak pro PC, tak i pro Xbox One i PS4. Demoverzi si ale mohou VIP předplatitelé vyzkoušet již od 25. do 27. ledna. Ostatním hráčům bude zpřístupněna od 1. do 3. února.

Kooperativní sci-fi hra s RPG prvky
Anthem je sice online hra s RPG prvky, nicméně založena je hlavně na vzájemné kooperaci hráčů. Přesto má kromě multiplayeru umožňovat i hru pro jednoho hráče.

Na rozdíl od nepříliš úspěšného projektu Mass Effect je Anthem postaven na propracovaném příběhu, který bude tvořit celkový rámec hry. Ve hře nepůjde o nic menšího než o záchranu lidstva. V průběhu hry budou hráči bojovat za hranicemi svého města s děsivě silnými nepřáteli, zkoumat trosky starého světa, plnit úkoly, získávat artefakty a vylepšovat své vybavení. Kromě hlavních misí zahrnuje Anthem i řadu vedlejších linií.

Vybavení postav umožňuje solidní specializaci
Postavami hráčů jsou bojovníci nazývaní Freelancers (neboli Nezávislí). Jejich nejdůležitější výbavou jsou exoskelety nazvané Javelin, které svým nositelům propůjčují speciální schopnosti. Těch mají být čtyři základní typy – univerzální Ranger, Interceptor určený pro boj zblízka, Storm pro ty, kdo se raději účastní boje na větší vzdálenost a Colossus, který umožňuje použití ohromné palebné síly a pomalost vynahrazuje dokonalou ochranou proti útokům.

Hráčům tedy bude umožněno svou postavu poměrně přesně specializovat jak pomocí Javelinu, tak i širokou škálou možností kombinací vybavení. Každý Freelencer bude moci používat dvě zbraně, dva obranné prvky, jednu superschopnost a šest doplňkových komponent.

Rozsáhlý herní svět a přibývající obsah
Herní svět zahrnuje deset různých oblastí a přeletět ho v Javelinu prý zabere 9 minut. Každý hráč bude mít vlastní verzi města, do které nebudou mít přístup ostatní hráči. Pro setkávání Freelancerů bude sloužit Launch Bay, ve kterém budou moci plánovat společnou herní strategii.

Hra by se měla po svém spuštění nadále vyvíjet a Bioware slibuje, že do ní bude průběžně dodávat nový obsah. Ten bude poskytován zcela zdarma a při jeho tvorbě mají být zohledňovány ohlasy hráčů. Anthem by tedy mohl v průběhu času získávat na zajímavosti.

Hardwarové požadavky
Tvůrci Anthemu se rozhodli zpřístupnit hru co nejširšímu okruhu hráčů. Hra tedy umožňuje širokou škálovatelnost nastavení a její minimální hardwarové požadavky jsou relativně nízké. Nicméně vzhled hry pak zdaleka nedosahuje úrovně prezentačních videí. Pro opravdový požitek ze hry je tedy vhodné zvolit minimálně doporučenou konfiguraci.

Minimální požadavky:

 • Operační systém: Windows 10, 64-bit
 • Direct X verze 11
 • Pevný disk: 50 GB volného místa
 • Procesor: Intel Core i5 3570 nebo AMD FFX-6350
 • Grafická karta: AMD Radeon 7970 / R9280X (2 GB VRAM) nebo Nvidia GTX 760
 • Operační paměť: 8 GB RAM

Doporučené požadavky:

 • Operační systém: Windows 10, 64-bit
 • Direct X verze 11
 • Pevný disk: 50 GB volného místa
 • Procesor: Intel Core i7 4790 @3,6 GHz nebo AMD Ryzen 3 1300X @ 3,5 GHz
 • Grafická karta: AMD RX480 (4 GB VRAM) nebo Nvidia GTX 1060 / RTX 2060
 • Operační paměť: 16 GB RAM

Koupit Athem

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *