resident-evil-2

Resident Evil 2 | Jaký bude remake?

Resident Evil 2


Kultovní hororová hra Resident Evil 2 se po jednadvaceti letech dočkala remaku. A zdá se, že nás čeká kvalitní a dobře hratelný zombie survival s děsivou atmosférou.


Podařený remake Resident Evil 2 je již na trhu
Původní verze Resident Evil 2 vyšla v roce 1998 a je jednou z nejznámějších her z počátku éry PlayStationu. Její remake, který přináší společnost Capcom, si můžeme zahrát již od pátku 25. ledna. Resident Evil 2 je k dispozici nejen pro PlayStation 4, ale také pro PC a Xbox One.

Herní weby, které dostaly hru s předstihem k vyzkoušení, vesměs udělily Resident Evilu 2 pochvalná hodnocení a některé ho označily za nejlepší remake hry vůbec. Nicméně někteří z recenzentů upozorňují na relativně nízkou obtížnost. I přes řadu dějových zápletek, nových lokací a úkolů je totiž možné celou hrou za jednu postavu projít za deset hodin.


Hororový příběh s kvalitní grafikou s děsivými efekty
Resident Evil 2 má do detailů propracovanou grafiku. Můžeme se tedy těšit na efektní cákance krve, dokonale ztvárněné rozkládající se mrtvoly, zmutované příšery a spoustu gore efektů. Sugestivní je i zvukový doprovod, ve kterém nechybí hrůzu budící skřeky monster. Slabší povahy tedy Resident Evil 2 nedocení, ale pro hororové fajnšmekry bude pravděpodobně tou pravou lahůdkou.

Hra se odehrává v Raccoon City, zamořeném nákazou, která unikla ze společnosti Umbrella. Hráč má na výběr z postav Leonarda a Clair. Největším protivníkem ve hře nejsou všudypřítomné zombie, ale agent Tyrant ze společnosti Umbrella. Zvuk jeho okovaných bot vám bude v průběhu hry co chvíli připomínat, že není úniku.

Resident Evil 2

Minimální HW nároky
Operační systém: Windows 7, 8, 8.1, 10 (pouze 64-bit)
Procesor: Intel Core i5-4460, 2,70 GHz nebo AMD FX-6300 nebo výkonnější
Operační paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R7 260x s 2GB VRAM
DirectX: Verze 11

Doporučené HW nároky
Operační systém: Windows 7, 8, 8.1, 10 (pouze 64-bit)
Procesor: Intel Core i7-3770 nebo AMD FX-9590 nebo výkonnější
Operační paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 480 s 3GB VRAM
DirectX: Verze 11

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *