Red DEAD II

Red Dead Redemption 2 – propracovaná adventura z divokého západu

S lahůdku pro milovníky westernů přišla na sklonku loňského roku Rockstar Games. Red Dead Redemption 2 je pistolnická akce se skvělou grafikou a solidním příběhem. Zaslouženě se stala jednou z nejúspěšnějších her roku 2018.

Děj je zasazen do roku 1899, kdy byl ještě divoký západ plný pistolníků a dobrodruhů, ale období jeho slávy se chýlilo ke konci. Civilizace ale začíná pronikat i sem a ochránci zákona tvrději nastolují pořádek.

Hráč hraje za postavu psance Arthura Morgana, který hrou prochází společně se svým gangem. Účastní se přestřelek, loupeží nebo třeba přepadení vlaku. Kromě hlavního příběhu je ve hře i řada vedlejších úkolů, které nabízejí výrazně větší svobodu volby než ústřední linie. Navíc hráč musí lovit, jíst a starat se o svého koně. A pokud něco provede, okamžitě jsou mu v patách lovci odměn.

Otevřený herní svět je rozlehlý a propracovaný; budeme se pohybovat na pobřeží, na pláních, v horách s vrcholy pokrytými sněhem, v bažinách i ve městech. Krajina je nádherně vykreslená, propracovaná do nejmenších detailů a má v sobě poetický půvab. V trávě rozeznáme jednotlivá stébla, řeky jsou plné ryb, v lesích pobíhá zvěř, soumrak a svítání působí dostatečně věrně a noční krajina je romanticky tajemná.

Red Dead Redemption zatím vyšel pro PlayStation a pro Xbox. O vydání verze pro PC se v tuto chvíli pouze spekuluje, Rockstar Games jeho přípravu zatím nepotvrdila. Spuštěna ale byla multiplayerová online verze, kterou si mohou zahrát všichni majitelé hry. Prozatím běží v beta verzi a je postupně updatována.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *