Metro Exodus

Ve střílečce Metro Exodus prozkoumáme postapokalyptické Rusko


Pokračování úspěšné série z dílny 4A Games vyjde 15. února. Jeho tvůrci opět vsadili na střílečku pro jednoho hráče s hutnou atmosférou a pořádnou dávkou napětí.

Metro Exodus nám slibuje do detailů propracovanou grafiku, celou řadu vylepšení a hlavně výrazně větší herní svět. Stejně jako předchozí Metro:2033 a Metro: Last Light nás zavede do postapokalyptického Ruska. Tentokrát ale opustíme podzemí a budeme se pohybovat krajinou zdevastovanou jadernou válkou.

V roli Artoma se, spolu s jeho rodinou a přáteli, vydáme na dalekou cestu parním vlakem. Během putování budeme potkávat nejrůznější mutanty i skupiny přeživších; a hlavně zažijeme spoustu akce a dobrodružství. K urychlení přesunů budeme moci využívat i nejrůznější vozidla, na která cestou narazíme.

Jednotlivé herní oblasti mají být oddělené a každá bude mít vlastní charakter a specifickou infrastrukturu. Zažijeme různá roční období i rozmary počasí a nepřijdeme ani o dobrodružství v klaustrofobických tunelech. Různé komunity jsou v Metro Exodus zcela izolované a vypěstovaly si osobité zvyklosti. Narazíme na poklidné vesničky, náboženské fanatiky, komunistické frakce i vyznavače čisté rasy. A kromě hlavní dějové linie nám tvůrci hry slibují i řadu zajímavých vedlejších misí.

V Metro Exodus také budeme mít k dispozici řadu zbraní, které si budeme moci vylepšovat a vytvářet z nich maximálně účinné smrtící nástroje. A to pěkně v postapo stylu, tedy s využitím různých nalezených předmětů. Zbraně si budeme muset i čistit, protože bez náležité péče nás nechají v tom nejméně vhodném okamžiku na holičkách.

HW požadavky

Minimální:

OS:Windows 7 (64-bit)
RAM:8 GB
CPU:Intel Core i5-2500K 3,3 GHz / AMD FX-8320
GPU:NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R9 380
HDD:50 GB
DirectX:11.0

Doporučené:

OS:Windows 10 (64-bit)
RAM:16 GB
CPU:Intel Core i7-6700K 4-Core 4,0 GHz / AMD Ryzen R5 1600
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB / AMD Radeon RX Vega 56 8GB
HDD:50+ GB
DirectX:11.0

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *