top 5 her květen

Top 5 her na květen – akce, strategie i horor

top 5 her květen


I když nás květen zaskočil výrazným poklesem teplot, nudy se rozhodně bát nemusíme. Čeká nás několik herních novinek, které nám dokáží zpříjemnit chladné a deštivé dny. Které z nich by rozhodně neměly uniknout pozornosti žádného hráče?

1. Rage 2 – superhrdinou v postapo světě

Střílečka, která patří mezi nejočekávanější hry letošního jara, vyjde 14. května. V kůži superhrdiny obdařeného řadou speciálních schopností si užijeme spoustu zábavy v otevřeném světě.

Těšit se můžeme na pořádnou dávku akce a nadupané zbraně, které z nepřátel udělají krvavou břečku nebo jim třeba efektně rozpůlí hlavu. A dokáží je zabít i spoustou dalších zajímavých způsobů. Tvůrcům tentokrát totiž nechyběl ani smysl pro humor. Kromě střílení máme možnost zabíjet třeba i úderem a je téměř jisté, že pokud máme boj v krvi, nudit se rozhodně nebudeme. V průběhu hry se nám bude nejen zvyšovat účinnost útoku i obrany, ale postupně také získáme nové dovednosti. Zážitek navíc umocní působivé grafické efekty.

Zahrát si budeme moci jak na PC, tak i na PS4 a Xbox One.

2. Total War: Three Kingdoms – kdo bude vládnout impériu?

23. května vyjde další díl Total War pro PC. Studio Creative Assembly nás tentokrát zavede hluboko do historie Číny, do doby Tří říší, kdy zuřil boj o moc mezi šlechtickými rody. Utkáme se v online světě a v reálném čase. Těšit se můžeme na řadu herních postav s různými schopnostmi. Figurují tu velitelé i udatní válečníci, nicméně hru ocení i ti, kteří před agresivním způsobem hraní preferují obezřetnost. A k obratnému vyjednávání jsou stvořeny postavy stratégů.

K dispozici mají být dva herní módy, můžeme si tak vybrat, zda upřednostníme historickou verzi, která se drží reálných podmínek, nebo zidealizovanou variantu s rychlejším spádem.

3. Kingdom Come: Deliverance – A Woman’s Lot

Proslavené české středověké RPG se v květnu dočká čtvrtého přídavku. DLC nese jméno Woman’s Lot a je výjimečné tím, že se tentokrát ocitneme v ženské roli. Abychom si mohli zahrát, budeme ovšem potřebovat vlastnit i samotnou hru Kingsdom Come: Deliverence.

Pokud ve vaší sbírce zatím chybí, není třeba si zoufat; 28. 5. totiž vyjde nejen přídavek A Woman’s Lot, ale také Royal edice. Ta bude obsahovat hru se všemi čtyřmi příběhovými DLC. A k dispozici bude jak ve verzi pro PC, tak i pro konzole PS4 a Xbox One.

4. Layers of Fear 2 – zážitek, vyvolávající husí kůži

I naši polští sousedé umí vytvořít kvalitní hry. Dokázali to hororovým počinem Layers of Fear z dílny studia Bloober Team. A jeho druhý díl se dostane na trh již 28. května. V kůži filmového herce se dostaneme na palubu luxusní lodi, na které na nás čekají nejrůznější hrůzy. Grafika opět slibuje děsivou psychedelickou atmosféru. Prostory jsou jen slabě osvětleny, pod nohama nám pobíhají krysy, čas od času narazíme na příšeru a v hlavě se honí podivné depresivní myšlenky. Klidu nepřidá ani hlas vypravěče, který nás bude po celou dobu hraní provázet. Layers of Fear 2 si bude moci užít na PC, PS4 i Xbox One.

5. Conan Unconquered – braňte pevnost před krutými nepřáteli

Tvůrci ze studia Petroglyph pro nás na letošní jaro nachystali kooperativní strategii se survival prvky. Ve hře Conan Unconquered, ve které se přeneseme do bájného starověkého světa, nás čekají urputné boje s nepřátelskými bojovníky a roztodivnými nestvůrami. Na naší straně budou kromě pěchoty a udatných hrdinů i božskými silami obdaření válečníci. Verze pro PC má vydání naplánováno na 30. května.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *