top 5 her z druhé světové války

Nejlepší hry z druhé světové války

top 5 her z druhé světové války


Druhá světová válka se zapsala do dějin jako konflikt s nejhoršími následky. A během jejího trvání také došlo k výraznému vylepšení vojenské techniky od střelných zbraní přes tanky až po vynález jaderné bomby. Letos v květnu si připomínáme 74. výročí jejího konce. Pojďme si tedy zrekapitulovat nejlepší hry zasazené do jejího rámce.

Call of Duty: WW II

Call of Duty: WW II sází na klasiku. Začínáme vyloděním v Normandii a naším cílem je dostat se do centrálního Německa. Užijeme si výbuchy, propracované válečné scény, jízdu v tanku, proletíme se v letadle. Hra umožňuje multiplayer, ale kvalitní zábavu poskytne i singleplayer.

Hearts of Iron IV

V propracované válečné strategii z dílny švédského studia Paradox můžeme hrát nejen za některou ze světových mocností, ale také za jednu z menších zemí včetně Československa. Kromě samotného bojování a stavu armády se musíme zabývat i diplomacií, politikou a průmyslem. Máme široký prostor ve volbě počtu a typů jednotek, jejich výzbroje i vojenské techniky.

Battlefield V

Střílečku je možné hrát jak v příběhové singleplayer verzi, tak i jako multiplayer. Hra má solidní spád a povedenou grafiku. K dispozici máme automatické náboje, nejrůznější bojová vozidla i tanky a úroveň vybavení postupně navyšujeme.

Heroes & Generals

V online sřílečce se můžeme chopit pušky nebo se ujmout role tankisty či pilota. Čekají nás mohutné střety a pořádná dávka akce. A to vše se skvěle propracovanou grafikou.

Medal of Honor

V přehledu her s tématikou druhé světové války rozhodně nemůžeme opomenout slavnou sérii Medal of Honor, která dlouho konkurovala Call of Duty. Její první díl vyšel již před dvaceti lety ve verzi pro PS1. Na PC se série dostala tři roky poté. Poslední pokračování vyšlo roku 2012.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *