a plaque tale innocence

A Plaque Tale: Innocence – akční adventura z hlubin temného středověkuPrávě dnes byl zahájen prodej hned dvou z nejočekávanějších novinek měsíce. První je akční střílečka Rage 2, druhá adventura A Plague Tale: Innocence. A jelikož her vycházejících z evropské historie není mnoho, zaslouží si každá nadějná novinka z tohoto soudku pozornost.

Temná atmosféra a nadějně vypadající grafika

Akční adventura A Plague Tale: Innocence pochází z dílny studia Asobo a je zasazena do Francie za pohnutých časů stoleté války. Budeme v ní putovat přes středověká městečka i bojiště a na ulicích se budou hemžit houfy krys Morová epidemie se bude šířit po celém království, tu a tam narazíme na rozkládající se mrtvolu a užijeme si pořádně temnou atmosféru. To vše ve velice kvalitně působícím grafickém zpracování.

S inkvizicí v patách

Naší postavou bude teprve patnáctiletá Amicia de Rune, která společně s pětiletým bratrem Hugem prchá před inkvizicí. Huga navíc sužuje neznámá choroba, na kterou bude Amice muset najít lék.

Tentokrát se ovšem neocitneme v kůži udatné válečnice, ale dívky, která využívá svůj rozum a před tvrdým útokem upřednostňuje opatrný a ostražitý postup. Místo soubojů tedy budeme hledat ta nejúčinnější a co nejelegantnější řešení situací, do kterých se dostaneme. A pravděpodobně nás čekají těžké chvíle, ze kterých vyvázneme jen o vlásek.

Solidní historická věrnost i nadpřirozeno

Kladem hry by prý mělo být vysoce autentické ztvárnění dobových reálií. Na druhou stranu má ale příběh i prvky, které spadají do fantasy. Setkáme se s knězem tíhnoucím k temné straně a celou řadou záhadných jevů, budeme se snažit uniknout před vojáky i nedůvěřivými obyvateli městeček s tísnivou atmosférou.

Zahrát si můžeme na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *