observation

V atmosférickém thrilleru Observation hrajeme za umělou inteligenci

https://www.youtube.com/watch?v=Jmy79_HAv1o


Na fanoušky sci-fi hororů cílí titul Observation, který vyšel 21.5. ve verzi pro PC a PlayStation 4. Napínavý thriller nás zavede nás na vesmírnou stanici, ze které zmizela většina posádky.

Nezvyklá, ale lákavá role

Tentokrát se ovšem neocitneme v kůži kosmonauta. Studio No Code se totiž rozhodlo hráčům přidělit netypickou roli operačního systému S.A.M. (Systems Administration and Maintenance), umělé inteligence, která ovládá veškeré řídící systémy vesmírné lodi.

Bez lekaček, zato s pořádně tísnivou atmosférou

Naší úlohou bude pomáhat doktorce Evě Fisherové, která je jedinou přeživší, objasnit osud ostatních členů posádky. Na stanici panuje pochmurná a tísnivá atmosféra. Situace je neutěšená a doktorka Fisherová bude sice využívá naše schopnosti, na druhou stranu pro ni ale jsme i jedním z možných viníků.

Pokud tedy ve své roli chybujeme nebo nespolupracujeme, klíči v doktorce podezření, že příčinou situace a nebezpečným nepřítelem bychom mohli být právě my. A na palubě rázem panuje ještě větší nervozita.

Neobvyklé herní prvky

I přes neobvyklé pojetí je hratelnost solidní. V adventuře na nás čeká řada rébusů, při jejichž řešení budeme využívat všechny periferie, kterými umělá inteligence vesmírné stanice disponuje.

Sledovat a ovlivňovat dění na stanici budeme skrze nejrůznější technologie. Získané informace budeme doktorce Fisherové předávat třeba pomocí monitoru.

Vylepšování „postavy“

I v Observation se budou naše schopnosti postupně rozvíjet. Vizuální vjemy nám z počátku zprostředkovávají pouze kamery. Po čase ale můžeme začít využívat i drony, díky kterým získáme dokonalý přehled o všech prostorech lodi včetně míst, která nejsou kamerovým systémem pokryta.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *