rage 2

Naplnila postapo střílečka Rage 2 očekávání?Rage 2 ve verzi pro PC, PlayStation 4 a XboxOne je na trhu od 14. května. Je tedy na čase zhodnotit dojmy z jedné nejočekávanějších her letošního jara.

Zábavná akce s řadou způsobů likvidace nepřátel

Rage 2 byl prezentován jako pořádně drsná akce s působivými efekty. A to je opravdu hlavní těžiště hry.

K dispozici máme řadu různých zbraní a vozidel, se kterými mnohdy docílíme nejen zcela ničivého, ale také zábavného efektu. Můžeme dokonce používat i tak podle triky, jako jsou vystřelovací sedačky u auta. Cílů je dost, takže máme příležitost všechny vychytávky vyzkoušet v praxi.

Široké možnosti vylepšování

V průběhu hry získáváme kořist v podobě mincí, nábojů a dalších užitečných věci. A hlavně průběžně vylepšujeme nejen svou postavu, ale také zbraně a vozidla. Vystřelit nepříteli mozek z hlavy nebo ho autem rozdrtit na krvavou kaši je ještě snazší.

Jednoduchý příběh, v hlavní roli nadupané zbraně

Návaznost na první díl je jen volná, což ocení zejména hráči, které původní Rage minul. Nečeká nás ani příliš propracovaný příběh. Ve speciálním obleku Rangera, který nám propůjčuje superschopnosti, pronásledujeme armádu vedenou hlavním zloduchem, průběžně plníme různé úkoly a používáme všechny dostupné prostředky k likividaci nepřátel. Na naší misi využíváme i pomoci několika dalších postav.

Otevřený svět a vedlejší dějové příběhy

Výhodou je, že ve světě Rage 2 máme dostatečnou volnost pohybu. A vyplatí se nám poctivě plnit i ty úkoly, které nejsou součástí hlavní dějové linie. Přidají nám totiž pořádnou porci herního času navíc.

Příliš růžový svět

Jednou z věcí, která je mnoha fanouškům postapokalyptických her, mne nevyjímaje, trnem v oku, je přemíra růžové barvy. Ta v drsném světě působí nepatřičně. A tvůrci jí tentokrát opravdu nešetřili.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *