hp omen s 2S

Nový notebook HP Omen X 2S se pyšní dvěma displeji


Hewlett Packard bezesporu patří mezi špičku ve výrobě notebooků. A že si své postavení míní udržet potvrdil i novým modelem s označením HP Omen X 2S, který již oficiálně prezentoval veřejnosti.

Dva displeje pro vyšší uživatelský komfort

Novinka z řady Omen je mezi herními notebooky ojedinělá. Má totiž hned dvojici displejů. Hlavní displej má úhlopříčku 15,6″, druhý 6”.

Sekundární displej má usnadnit ovládání

Menší z displejů je umístěn nad klávesnicí a v první řadě má zvýšit uživatelský komfort. I přes malou velikost má rozlišení Full HD. Navíc umožňuje dotykové ovládání notebooku.

Určen je hlavně jako doplňková obrazovka, která nám při hraní her umožní sledování streamu, chatování nebo provádění změn v nastavení nezávisle na hlavním displeji. Na menším monitoru tak lze spustit třeba tutoriál, což je velkou výhodou třeba ve chvíli, kdy se ve hře najednou dostaneme do úzkých.

Elegantní kovové šasi a sympatická výška

Mezi přednosti HP Omen X 2S patří celokovové tělo, které by mělo zaručovat vyšší odolnost a elegantnější vzhled než plastové provedení. Výška notebooku je 22 mm, což je u nadupané herní mašiny příjemné. Hmotnost zatím výrobce nezveřejnil, takže zatím můžeme jen hádat, zda bude Omen X 2S vhodný i pro ty, co si rádi berou počítač na cesty s batohem.

Hardwarové parametry

HP Omen X 2S má výkonný osmijádrový procesor Intel Core i9 a až 32 GB operační paměti. Potěší i grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q, která v současnosti patří mezi špičku.

Výkonné chlazení zajistí bezproblémový provoz

Výhodou nového modelu je i chladící systém s tekutou sloučeninu kovu, který by měl zajistit dokonalé odvádění tepla. Právě díky této inovaci by měl být notebook podle výrobce schopen dosáhnout téměř o 30 % vyššího výkonu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *