fortnite

15 tipů a triků, jak hrát Fortnite #1Střílečka Fortnite ovládá svět online her. Pustilo se do ní již více než sto milionů hráčů a jejich počet stále stoupá. Fortnite je totiž nejen povedená, ale také je zcela zdarma. A pustit se do ní můžeme na PC, Xboxu One, PlayStationu 4 i na chytrém telefonu.

O oblibě Fortnite svědčí kromě velkého počtu aktivních hráčů i fakt, že univerzita v Ohiu nabízí nejlepším hráčům stipendium. Existují dokonce rodiče, kteří hledají svým ratolestem trenéry, jenž je v populárně free-to-play hře z dílny studia Epic Games zdokonalí.

Chcete se stát mistrem ve Fortnite? Přinášíme vám tipy, které vám k ovládnutí nejpopulárnější hry současnosti pomohou.

1. Zpočátku se vyhýbejte se metropolím

Zejména začátečníci by se měli obloukem vyhýbat velkým městům. Rozhodně v nich nebo v jejich okolí narazíte na nebezpečné protivníky. Držte se raději v oblastech, kde vám nehrozí nebezpečí. Zbraně najdete i příměstských oblastech, kde si rovnou můžete natrénovat i střelbu.

2. Používejte sluchátka

Bez sluchátek jste ve Fortnite ve značné nevýhodě. Abyste mohli odhadnout polohu nepřátel, potřebujete slyšet kroky. Na místa, kde se bojuje, vás zase dovede hluk výstřelů.

3. Těžte suroviny

Ve Fortnite je důležité získat dostatek potřebného materiálu. Proto rozhodně nepodceňujte těžbu. Suroviny vám pomohou v herním postupu a navíc poskytnou ochranu proti útokům. Můžete si z nich dokonce zbudovat úkryt. Výhodná je zejména těžba dřeva. Stromy ale nekácejte zcela. Pokud padnou na zem, mohou vás nepřátelé snadno lokalizovat. Dostatek dřeva získáte, i pokud stromu necháte poslední život.

4. Nevyhýbejte se boji

Začátečníci by se neměli pouštět do vyrovnaných soubojů. To ale neznamená, že se nemohou zúčastnit boje. Jakmile zaslechnete střelbu, vypravte se na místo a pokuste se zabít protivníky, kteří již utrpěli v boji zranění. Dorážení nepřítele sice není úplně fér, ale je mnohem snazší než čestný souboj. A pokud před vámi někdo prchá, s nejvyšší pravděpodobností nemá dobré zbraně. Pusťte se za ním, bude snadný cíl.

5. Před nebezpečím se ukryjte v bezpečné zóně

Jakmile na mapě zpozorujete bezpečnou zónu, okamžitě se připravte na přesun. Měli byste s sebou vzít veškerý loot i materiály. A hlavně si hlídejte čas, abyste se do bezpečí dostali dřív, než přijde bouřka.

7. Staňte se skvělými střelci

Při střelbě stůjte klidně a pečlivě miřte. Nejslabší zbraně mají šedou barvu, po nich následují zelené, modré a fialové. Zlaté jsou nejsilnější. Na malou vzdálenost používejte raději devastující brokovnici nebo rychlé SMG. Pro střelbu na vzdálený cíl je ideální Sniperka, na malou vzdálenost je ale téměř k ničemu. Útočná puška je efektivní na dálku i na blízko. Některé modely jsou dokonce vybaveny teleskopem. K dispozici je i luk, který má neomezený počet střel. Je tichý, ale celou hru s ním neodehrajeme. A pokud po vás pálí nepřítel, uhýbejte, kličkujte nebo skákejte, aby se z vás nestal snadný cíl.

8. Používejte granáty a bomby

Výbušniny lze využít k útoku i k obraně. Klasický granát vybuchne několik sekund po odhození, k dispozici ale budete mít i speciální výbušniny. „Port-a-Fort“ hned o odhození postaví obranu proti nepříteli. „Boogie“ granát donutí nepřítele po několik minut tančit, čímž z něho udělá snadný cíl.A impulzivní granát dokáže nepřítele i vás vystřelit vysoko do vzduchu. Můžete ho využít k odmrštění protivníka. Nebo se nechat vymrštit do vzduchu a nečekaně zaútočit na nepřátele.

9. Nepodceňujte krumpáč

Základní výbavou každého hráče je krumpáč. Dostanete ho již na začátku hry. Můžete ho využít k budování pevností a nejrůznějších objektů, které vám usnadní přežití a v některých případech mohou i zachránit život. Navíc krumpáčem můžete i nejrůznější objekty ničit. Při správné strategii tak lze udělat nepřátelům pořádnou čáru přes rozpočet.

10. Stavějte

Budování strategických objektů, jako jsou budovy, úkryty a mosty, je jedním z nejdůležitějších kroků nejen pro začátečníky. Stavby vám mohou zachránit život při napadení silnějším nepřítelem.

11. Udržujte svou postavu v kondici

K dispozici sice máte ochranný štít, při hře se ale nevyhnete jeho poškození a různým zraněním. Dbejte na to, abyste svou postavu zvládli včas vyléčit. Pokud je zraněná, nepouštějte se do souboje. Nejdříve si opatřete léčivý lektvar nebo zdravotní balíček. Ty byste měli sbírat od samého začátku hry, aby bylo potřebné množství vždy připravené k použití. Obvazy doplní zdraví jen částečně, lékárničky to zvládnou na maximum. Nápoje nazvané „Shield potion“ obnovují ochranný štít. Dva velké dokáží štít vrátit na maximální úroveň. „Chung shu“ navýší úroveň zdraví i štítu najednou, „Slupr Juice“ přidává po jednom bodu života a jedné úrovni štítu za sekundu. Jeho účinek ale trvá maximálně 25 sekund.

12. Chystejte nepřátelům pasti

Pasti neboli trapy vám pomohou lapit nepřítele. Dávejte je do cesty protivníkům a umisťujte je tak, aby je zpozorovali až ve chvíli, kdy nebudou mít možnost úniku.

13. Přehrávejte si záznamy

Ze záznamů vlastních bojů odhalíte své slabiny. To vám umožní vyhnout se v dalším kole chybám.

14. Zkoušejte nové postupy

Jakmile ovládnete základy, pusťte se do experimentování. Zkoušejte nové zbraně a nebojte se taktizovat. Můžete vymyslet nejrůznější triky, které dostanou vaše nepřátele do úzkých, a vy je pak hravě dostanete.

15. Vypravte se na nová místa

Nesetrvávejte v jedné lokalitě. Na nových místech můžete najít nové suroviny, loot a střetnout se s dalšími protivníky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *