Sony Playstation 5

Sony konečně potvrdila plánované uvedení PlayStation 5

Sony Playstation 5

O tom, zda se připravuje PlayStation 5, se dlouho spekulovalo. V polovině dubna konečně Mark Cerny, současný hlavní architekt PlayStationu, potvrdil, že se na nové generaci oblíbené herní konzole pracuje. Pod jakým jménem bude uvedena na trh zveřejněno nebylo, nazývejme ji tedy prozatím PlayStation 5.

Nová konzole umožní zpětnou kompatibilitu

Pro hráče je potěšující fakt, že nová konzole má umět přehrát i hry určené pro PlayStation 4. Je tedy zřejmé, že se společnost Sony zatím nerozhodla opustit optickou mechaniku.

Zpětně kompatibilní bude i VR set. Virtuální realita má být u nové generace konzolí ovšem podporována nativně. Těšit se můžeme i na nové snímače pohybu.

Vyšší výkon zajistí architektura Zen 2

PlayStation 5 má tradičně využívat procesor od společnosti AMD. V nové generaci to má být Ryzen s architekturou Zen 2. Procesor má být opět osmijádrový, díky 7 nm technologii dosáhne výrazně vyšších taktů. Faktický výkon konzole by se tak mohl až ztrojnásobit.

Kvalitní grafika i zvuk

Grafická karta Radeon Navi s architekturou GCN má umožnit podporu raytracingu. PlayStation 5 má mít 8K výstup, což je zřejmě naddimenzovaná hodnota. Poskytuje ale jistotu, že 4K konzole hravě zvládne.

Sony údajně zapracovala i na vylepšení prostorového zvuku. U PlayStationu 5 nás má obklopovat opravdu ze všech stran. Což je dobře, mnohem snáze se ponoříme do děje.

Rychlejší disk

Konečně se dočkáme i SSD disku, který výrazně zkrátí dobu načítání dat a urychlí i mnohé události ve hře. Při ukázce na devkitu se při rychlém cestování ve Spidermenovi zkrátila z 15 s na 0,8 s.

Kdy se nového PlayStationu dočkáme?

Datum uvedení na trh není zatím není potvrzené, víme ale, že letos to nebude. PlayStationu 5 se pravděpodobně dočkáme až před Vánoci 2020.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *