the sinking city

Detektivní adventura s hororovými prvky Sinking City je na trhu

the sinking city

Fanoušci díla jednoho z největších mistrů hrůzy a tajemna Howarda Phillipse Lovecrafta mají svůj den právě dnes. Do prodeje se konečně dostala napínavá detektivní adventura Sinking City z dílny ukrajinského studia Frogwares, které stojí za úspěšnou sérií her se slavným detektivem Sherlockem Holmesem. Zahrajeme si na PC, Xboxu One i PS4. Co můžeme od Sinking City očekávat?

Děsivá atmosféra, potopa, rybí lidé a lovecraftovské stvůry

Sinking City stojí na klasických základech adventur. Zavede nás do města Oakmond, které nedávno postihla potopa. Její stopy kolem sebe vidíme všude. Části města se proměnila v ruiny a některé čtvrti jsou stále pod vodou. K přesunům tedy budeme využívat i člun. Všude jsou nánosy bahna a špína. Na každém rohu potkáváme děsivá monstra a rybí lidi. Prostředí působí tísnivě a vyvolává zneklidňující pocity.

Kvalitní příběh a několik samostatných případů

V Sinking City budeme řešit několik samostatných případů, které spojuje hlavní dějová linie. I ty nepovinné stojí za to rozlousknout, každý je totiž zcela originální. V průběhu hry sbíráme důkazy, vyslýcháme svědky a shromažďujeme informace, které je třeba správně interpretovat. Autoři nám při pátrání poskytli značnou volnost a část případů má dokonce několik možností řešení. Rozlousknutí celého příběhu není úplně snadné, takže vítězství přinese zasloužený pocit uspokojení.

Adventura s akčními prvky

Akční prvky nejsou nijak mistrovsky zvládnuté. Souboje jsou těžkopádné a lovecraftovská monstra nám tentokrát nejsou příliš důstojnými protivníky. K dispozici máme několik střelných zbraní a úder.

Otevřený svět

Sinking City se, na rozdíl od Sherlocka Holmese, odehrává v otevřeném světě. Lokace, ve kterých se odehrává hlavní dějová linie, nás vyloženě potěší. Ostatní místa ale příliš propracovaná nejsou.

Minimální požadavky:

  • Procesor: Intel Core i5-2500 3.3 Ghz / AMD FX-8300 3.3 Ghz
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 770 GTX – 4GB / ATI R9 380X – 4GB
  • OS: Windows 10, 64 bit

Doporučené požadavky:

  • CPU: Intel Core i7-3770 – 3.5 GHz / Ryzen 5 – 1400
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
  • OS: Windows 10, 64 bit

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *