league of legends

15 tipů a triků, jak hrát League of Legends #3

league of legends

League of Legends je populární online strategie s povedenou grafikou, v níž se dva týmy se utkávají na bojištích v reálném čase. K její oblibě napomáhá i fakt, že je zcela zdarma. Navíc je kompletně v češtině, takže s ní nejí problém ani ti, co dobře neovládají světový jazyk. Nicméně i když se v League of Legends snadno zorientují i úplní nováčci, přece jen je pro dosažení kvalitních výsledků třeba na sobě pracovat.

Hra obsahuje RPG prvky a umožňuje hráčům vylepšovat vlastnosti jejich postavy. Při správně zvolené strategii tak budeme zvyšovat svou bojeschopnost a staneme se opravdu nebezpečným protivníkem. A jelikož je League of Legends kooperativní hra, je v ní důležitá nejen taktika, ale také spolupráce mezi jednotlivými hráči v rámci týmu. Jak tedy dosáhnout co nejlepších výsledků?

1. Vyberte si správnou roli

V první řadě je třeba zvolit takového hrdinu, který hráči opravdu sedí. Každá z rolí má své specifické vlastnosti a dokonale ovládnout všechny by byl opravdu náročný úkol. Proto bychom měli pečlivě zvážit, která nám nejvíce vyhovuje. Položte si otázku, zda je pro vás vhodnější support, mág, DPS, tank nebo jako hrdina, jehož speciální schopností je rychle vyklidit džungli. Každý z hrdinů je pro tým důležitý, nemusíte se tedy bát, že by zvolená role nenašla uplatnění.

2. Pracujte na svých schopnostech

Z počátku je třeba trochu experimentovat, dobře se seznámit se schopnostmi své postavy a naučit se s ní dobře pracovat. A důležité je také zjistit, jaké jsou naše slabiny. Chce to praxi, proto nevěšte hlavu, pokud pro vás budou začátky obtížné. Jakmile se se svou rolí sžijete, začnete se rychle zlepšovat.

3. Učte se od zkušenějších

Rozhodně nepodceňujte získávání zkušeností. Sledujte videa na YouTube i to, jak si počínají ostatní hráči. Postupně se naučíte, jak se vyvarovat chyb, a hlavně okoukáte řadu užitečných triků.

4. Dbejte na správné sestavení týmu

V každém kombu je třeba sestavit kvalitní tým. Určitě si minimálně zpočátku nezapamatujete vlastnosti všech hratelných postav; držte se tedy toho, co znáte. I z užšího výběru můžete vytvořit sestavu, která dokáže dosáhnout vítězství. Dobrý champion pool je základním stavebním kamenem úspěchu. Postupně můžete experimentovat a objevovat nové kvalitní sestavy týmů.

5. Naučte se hrát za více postav

Nejsnáze ovládnete jednu postavu. Nicméně hraní jen za ni má i své nevýhody. Soupeř ji totiž může zabanovat. Proto se vyplatí postupně další postavy přidat.

6. Trénink dělá mistra

Sledování videí a čtení tipů a triků je přínosné, ale samotný trénink rozhodně nenahradí. Proto by měli ti, kdo to s League of Legends myslí opravdu vážně, využívat tréninkový nástroj. Právě v něm se totiž mohou snadno naučit hrát za novou postavu a také si procvičit různá komba. Riot poskytuje prostor pro vyzkoušení způsobu boje, který jsme odkoukali na YouTube nebo od protivníků a to, jak si v něm vedeme, neovlivňuje náš rank.

7. Studujte vlastní herní záznamy

Nepodceňujte sledování záznamů z vlastních turnajů. Uvidíte v nich chyby, které jste si v zápalu boje neuvědomili. Odhalíte, v jakých oblastech se potřebujete zlepšit, a zlepšíte svou taktiku. Záznam vám poskytne ucelený a objektivní obrázek o vašich schopnostech a pomůže vám k vypilování dovedností.

8. Nenechte se vyvést z míry

Jakmile se necháte protivníkem rozhodit, ztratíte koncentraci. A pokud se nesoustředíte, samozřejmě se to v negativním smyslu odrazí na vašich výsledcích. Pokud tedy chcete dosáhnout vítězství, nesmíte se nechat vyvést z míry. V takovém okamžiku je nejlepší dát si pauzu a před novou hrou si pořádně odpočinout. Chvilka relaxace vám v takové okamžiku jedině prospěje.

9. Prohráváte? Odpočiňte si

To samé, jako když vás někdo vyvede z míry, platí i v případě, že opakovaně prohrajete. Jednoduše to chce pauzu. Vyrazte do přírody, za kamarády, přečtěte si knížku nebo si pusťte film. Jednoduše na League of Legends na chvíli zapomeňte. Uvidíte, že až se k ní odpočinutí vrátíte, půjde vám vše mnohem lépe.

10. Sledujte aktualizace

Pro dosažení úspěchu v League of Legends je důležité i sledování nových patchů. Budete tak mít přehled o vlastnostech nových šampionů i o změnách, ke kterým ve hře došlo. A hráč, který je neustále v obraze, má velkou výhodu před těmi, kteří aktualizace nesledují.

11. Nakupujte předměty

V obchodě si můžete pořídit řadu užitečných předmětů, se kterými snáze dosáhnete vítězství. Získat tu můžete nejen nejrůznější doplňky pro svého hrdinu, ale také předměty zajišťující regeneraci. Zejména ty rozhodně neopomíjejte, mohou vám totiž doslova zachránit život. Nakupujte také předměty, které znepříjemní život vašim nepřátelům.

12. Naučte se správně pohybovat

V League of Legendes můžete nepřátelům utéct, často je ale efektivnější přeskočit zeď nebo se teleportovat. Seznamte se všemi možnosti pohybu a zejména úniku. Trénujte je tak dlouho, až vám přejdou do krve.

13. Zabíjejte nepřátelské miniony

Jakmile se vám je podaří dostat, získáte za jejich zabití zlato i zkušenosti. Obě tyto komodity jsou cenné a pomohou vám posunout zase o krůček dál.

14. Dávejte si pozor v mlze

V mlze se snadno ukryjí nepřátelé. A poté je pro ně hračka nečekaně vás napadnout ze zálohy. Proto si v mlze války dávejte opravdu dobrý pozor.

15. Nejdůležitější je přežít

Snažte se zachovat si život. Nenechte se nalákat k boji, když jste v jasné nevýhodě. Postupem času zjistíte, kdy je vhodné bojovat a kdy uniknout. A i když vás soupeř několikrát po sobě zabije, nevěšte hlavu. Učte se a časem se zdokonalíte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *