Nejlepší hry roku 2019

10 nejlepších her roku 2019

V prosinci loňského roku se již po páté udílely ceny za nejlepší hry. Jaké tituly se umístily na předních příčkách?

Sekiro: Shadows Die Twice

Označení absolutní vítěz a titul nejlepší hra roku 2019 si odnesla akční adventura s RPG prvky Sekiro: Shadows Die Twice. Vžijte se do role japonského válečníka ze 16. století, který má za úkol zachránit svého pána. Hry od FromSoftware se prodalo okolo čtyř milionů kusů.

Disco Elysium

Nejúspěšnější hrou roku se však stala netradiční RPG detektivka Disco Elysium, která vyhrála kategorie Nejlepší příběh, Nejlepší RPG, Nejlepší indie hra a nejlepší Debut. Hlavní hrdina se opije a zapomene, kdo je. Je jen na vás, co vše postavu naučíte a jaký policista z něj bude. Disco Elysium vás dostane nejen perfektními dialogy.

Control

Cenu za nejlepší zpracování si za loňský rok zasloužila akční adventura Control. Máte rádi nadpřirozené prvky? Pak je Control pro vás to pravé. Zahrajte si příběh Jesse Fadenové, nové ředitelky agentury, kterou napadla mimozemská hrozba.

Devil May Cry 5

Nejlepší akční hra roku 2019 je Devil May Cry 5. V dalším díle série se opět hlavní hrdinové Dante a Nero budou potýkat se zlými démony. Navíc přichází i další hratelná postava, tajemný V. V ovládá magického ptáka Griffona, pumu Shadow a obra Nightmare pomocí knihy a hole.

Apex Legends

První příčku v kategorii multiplayer získala hra Apex Legends. Online střílečku si za tři dny od vydání zahrálo neuvěřitelných 10 milionů hráčů. Cílem hry je zvítězit se svým tříčlenným týmem nad 19 dalšími. Apex Legends si můžete stáhnout zcela zdarma a sami vyzkoušet.

Fortnite

Cenu za nejlepší aktualizovanou hru si rozhodně zaslouží Fortnite. Je tu snad někdo, kdo o Fortnite ještě neslyšel? V multiplayerové hře jde o to, zůstat jako jediný ze 100 hráčů naživu. Nejhranější střílečka Fortnite je také k dispozici zdarma.

Destiny 2

Nejlepší komunitní podpora byla oceněna u hry Destiny 2. Vydejte se na další akci do sci-fi světa. Těšit se můžete na neotřelý humor, nadupanou grafiku, nové příběhy a vylepšení postav.

League of Legends

V kategorii nejlepší e-sport zvítězila multiplayerovka League of Legends, která v roce 2019 oslavila už 10 let. Na podzim se v Berlíně konal největší turnaj – Mistrovství světa 2019 v League of Legends. Šampionátu se vůbec poprvé účastnil i Čech, a to Marek “humanoid” Brázda.

Call of Duty: Mobile

Nejoblíbenější hrou na mobil v roce 2019 byla střílečka Call od Duty: Mobile. O mobilní verzi byl obrovský zájem, svědčí o tom i to, že za první týden od vydání si jí stáhlo více jak sto milionů uživatelů. Hra nabízí známé mapy, postavy i zbraně.

Beat Saber

Česko-slovenská hra Beat Saber si odnesla první místo za nejlepší VR/AR hru. Nechte se pohltit světem hudby a vynikajících vizuálních efektů. Vaším úkolem je pomocí dvou světelných mečů přesekat kostky, které létají v rytmu hudby. Beat Saber si oblíbili hráči po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *