fortnite

Fortnite baví miliony hráčů na celém světě

fortnite

Fortnite je v herním světě fenoménem. Populární multiplayer střílečka, ve které je hlavním cílem přežít, nabízí spoustu zábavy. A nejen, že si ji můžeme zahrát na celé řadě platforem. Je také zadarmo a zastává významné místo ve světě esportu.

Více než stovku milionu hráčů tak kromě požitku ze samotné akce láká i možnost získat za vítězství v turnajích nejen věhlas a slávu, ale i případnou odměnu.

Vznik a vývoj Fortnite

Multiplayerová akce Fortnite pochází z dílny studia Epic Games. Světu byla po mnoha letech vývoje představena v roce 2017. A v reakci na úspěch konkurenční PUBG dostala i battle royale mód. Ten si hráči oblíbili natolik, že záhy došlo k vydání samostatné Fortnite Battle Royale. Vývojářům se tento krok rozhodně vyplatil, jejich střílečka se stabilně drží na předních pozicích žebříčků nejoblíbenějších her. A tržby z mikrotransakcí dosahují i několika stovek milionů dolarů za měsíc.

Zavedená klasika se dočkala nového kabátu

V říjnu loňského roku herní svět náhle pohltila černá díra a Fortnite se na dlouhé hodiny odmlčela. Mnozí fanoušci trnuli hrůzou, média spekulovala, veškeré zdroje Epic Games zarputile mlčely. Teprve po třicetihodinové odstávce, když napětí náležitě vygradovalo, se s plnou parádou spustila Fortnite 2.

Co přinesla nová verze Fortnite?

Fortnite 2 nadále využívá osvědčené herní mechanismy, pyšní se ale propracovanější grafikou a úplně novou mapou, na níž se jednotlivé lokace odkrývají postupně. Navíc obsahuje řadu vylepšení, jako je možnost překonávat vodní plochy plaváním nebo na lodi. Zdraví, suroviny, zbraně a další potřebné věci lze získávat i rybařením. Snížil se počet předmětů, ale také se zlepšila přehlednost seznamu věcí. Tradičně se spustil i nový Battle Pass.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *