Víme, jak bude vypadat PS5 a kolik bude stát!

Sony představilo dlouho očekávanou novinku – PlayStation 5. PS5 slibuje vyšší výkon, rozlišení 8K, kompatibilitu s hrami na PS4 a spoustu dalšího. Kdy se můžeme na herní konzoli těšit?

Japonská firma Sony se pochlubila s PlayStationem nové generace. Fanoušci této herní konzole si mohou vybrat ze dvou variant. První disponuje optickou mechanikou a druhá bude bezdisková.

Jak bude vypadat PS5?

Překvapením je rozhodně odvážný design. PlayStation 5 seženete v bíločerném provedení s modrým podsvícením. Pravděpodobně se však můžete těšit i na různé speciální edice, jako tomu bylo i u PS4 (Spiderman, DriveClub,…).

Samozřejmostí je i nový ovladač s názvem DualSense. V porovnání s DualShockem na vás čekají nové funkce jako haptická odezva nebo adaptivní triggery, při hraní tedy využijete i další smysl – hmat. Vylepšení dostane i mikrofon.

Hry na PS5

Jak už to tak bývá, s novým PlayStationem přijdou i nové exkluzivní hry. Sony láká uživatele například na Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 nebo Resident Evil Village.

Pokud máte plno her na PS4, ale po PS5 vážně toužíte, potěší vás, že díky technologii zpětné kompatibility, si budete moci zahrát skoro každou hru, kterou jste si zakoupili na PS4, i na PS5. Některé tituly získají dokonce i vylepšení.

Hry na PS5

Cena a datum vydání PS5

Společnost bohužel přesné datum vydání PlayStation 5 zatím neuvedla, ale pravděpodobně se tak stane ještě před letošními Vánocemi. Stejně jako datum vydání je cena PS5 zahalena tajemstvím, ovšem podle francouzského Amazonu by verze s mechanikou měla stát 499 € (cca 13 250 Kč) a bez mechaniky 399 € (cca 10 600 Kč).

PS5 datum vydání

Výkon mu rozhodně chybět nebude.

Specifikace hardwaru zatím Sony k PS5 neupřesnilo, ovšem někteří majitelé testovacích verzích nedrží jazyk za zuby jak by měli, a díky nim uniklo pár informací. A tady je máte. Nejedná se tedy o oficiální specifikace PlayStation 5, a z velkou pravděpodobností se budou některé specifikace od skutečných lišit, ale alespoň pro vaši představu:

CPU: 7nm čip AMD Ryzen 3000  (upravený čip)

GPU: 10.28 TFLOPs, 36 jednotek s taktem 2.23GHz

GPU architektura: AMD Navi (pravděpodobně s ray tracing)

Paměť: 16GB GDDR6 / 256-bit

Propustnost paměti: 448GB/s

Interní úložiště: Upravené 825GB SSD

IO propustnost: 5.5GB/s (základní), 8-9GB/s (komprese)

Slot pro rozšíření úložiště: NVMe SSD

Externí úložiště: podpora USB HDD (pouze PS4 hry)

Optická jednotka: 4K UHD Blu-ray

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *