Sestavujeme PC s Wolf Game&Design

PC sestava na míru


I vy můžete mít prvotřídní herní PC

Už jste to určitě slyšeli mnohokrát, že si hráči sestavují sami svůj herní PC, aby měl co nejvyšší výkon a nepřišel je na majlant. Kolik z nich vám ale přiznalo, že změnou některé komponenty nedospěli vůbec ke zlepšení herního výkonu, ale spíš naopak? Zdaleka ne všechny komponenty jsou navzájem kompatibilní, mnohdy spolu nedokážou komunikovat. Přece nehodláte po jedné zkoušet třeba novou grafickou kartu, abyste přišli na správnou kombinaci se zbytkem vaší sestavy? V tomto ohledu vám usnadní práci koupě již hotové a vyzkoušené herní sestavy. Samozřejmě můžete svůj herní PC koupit v obyčejném obchodě s elektrem, tam vám však zpravidla nic odborného neporadí. Lepší je zaměřit se na speciálního prodejce, který se zabývá prodejem herních počítačových sestav, ten totiž o svých produktech bude vědět první, poslední a v případě potřeby vám upraví váš vybraný model na míru.

Grafika až na prvním místě

Není žádným tajemstvím, že jednou z nejdůležitějších součástí herního PC je grafická karta. Za nejlevnější herní kartu je považována Nvidia GTX 1050, levnější modely nejsou považovány za vhodné k hraní her, chcete-li hrát i ty nejnáročnější hry, měli byste se soustředit spíš na karty jako AMD RX 570 nebo Nvidia GTX 1060.

Procesor a co ještě chybí

Další důležitou součástí herního PC je procesor. CPU musí být dostatečně výkonný, aby stačil grafické kartě. Za nejvhodnější jsou považovány produkty AMD, vsaďte na AMD RYZEN, konkrétně třeba model 1600. Máte-li raději Intel, potom zvolte Intel I7 8700K nebo I7 9700K. Myslíte, že tím je vše podstatné vyřešeno? Inu zdaleka ne, nesmíte zapomenout na adekvátní chlazení. Pokud jste se rozhodli pro AMD RYZEN, můžete použít přiložený chladič, u jiných jej budete muset koupit zvlášť. Svou pozornost upřete ale také na ostatní komponenty, určitě váš herní zážitek neumocní základní monitor či zdroj.
Vypadá to složitě, ale žádný strach, na trhu existuje spousta výkonných a kvalitních herních PC sestav, které vám umožní hrát i ty nejmodernější hry a přitom vás jejich koupě nezruinuje.